Jste zde

Domů

Pláže

Zážitky v přírodě, 2. část

Seychelský ostrov Denis se západem Slunce
Autor: ChodHound

Na ostrově žijí chráněné želvy obrovské, které byly dovezeny z Aldabry. Ostrov je pro turisty zajímavý ale i díky rozmanitému ptactvu. Z Praslinu se pořádají na Curieuse jednodenní výlety lodí. Roku 1744 byl ostrov objeven Lazarem Picaultem a pojmenován byl po jedné z objevitelských lodí, Schoner de Curiese. Roku 1827 učinila mauricijská vláda z ostrova útočiště pro malomocné.

Denis Island

Anse aux Pins

Anse aux Pins je jedním z 25 správních obvodů na souostroví Seychely. Svou velikostí 2 km2 a přibližně 3600 obyvateli patří mezi malé, hustě osídlené okresy na východní straně ostrova Mahé. Nachází se jižně od letiště a je sídlem mnoha firem. Obvod je pojmenovaný po přesličníkovitých stromech, které jsou podobné borovicím piniím, a rostou v zátoce (francouzsky Anse).

Sportovní aktivity, 2. část

Seychely a potápění
Autor: sky#walker

Kvůli pěší turistice a chození po horách se na Seychely určitě nejezdí, ale určitě byste mnohé propásli, kdybyste si to aspoň jednu nevyzkoušeli. Jedinečnou místní přírodu a krajinu totiž nejlépe poznáte, když budete chodit pěšky. Cest je hodně a nemusíte je složitě hledat. Turistická centrála vyznačila mnoho cest a opatřila je informačními tabulemi.

Ostrov Marianne

Ostrůvek Marianne

Ostrůvek Marianne je po ostrově Frégate druhým nejvýchodněji položeným granitovým ostrovem Seychel. Rozkládá se asi 3,5 km jihovýchodně od Félicité a přibližně 50 km severovýchodně od Mahé, hlavního seychelského ostrova. V nejdelším místě, na severu ležícím Pointe aux Joncs a jižním Pointe Grand Glacis, měří asi 2 km, maximální šířku má 800 m. V nejvyšším místě Estel Hill dosahuje ostrov výšky 130 metrů.

Baie Sainte Anne

Praslin - pláže Anse Lazio
Autor: graeme_wood

Správní obvod Baie Saint Anne je jedním z celkem 25 na Seychelách a nachází se na ostrově Praslin. Rozkládá se na ploše 25 km2 a je tak jedním z největších obvodů celé republiky. V Baie Sainte Anne žije téměř 4 000 obyvatel a patří k němu ještě okolní ostrovy Curieuse, Round Island, Chauve Souris, St. Pierre a 27,3 ha velký ostrov Eve Island, který byl uměle vytvořen. Důležitými městy jsou přístav Baie Sainte Anne, a turistické středisko a sídlo správy celého obvodu Anse Volbert.

Grand Anse Praslin

Správní obvod Grand Anse Praslin je jedním z 25 na seychelských ostrovech, někdy se zkráceně označuje Grand’ Anse. Nachází se na jihu ostrova Praslin, rozkládá se na ploše pouhých 14 km2, ale je velmi hustě obydlen. K obvodu patří ještě ostrovy na jihozápadě Cousin a Cousine.

Tento správní obvod je pojmenován po velkém zálivu (francouzsky Grande Anse), který se nachází na jihu ostrova. Protože je úředním jazykem na ostrovech kreolština (vychází z francouzštiny), která byla uzákoněna teprve před dvaceti lety, lze se setkat s různými pojmenováními obvodu i osady.

Stránky

Grand Anse Praslin

21.04.2018 - 15:00

CloudyNorthwest, Fresh breeze, 8.6 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1008.3 hPa

Takamaka

21.04.2018 - 15:00

Light rainNorthwest, Fresh breeze, 9.0 m/s26°C

0.5 mm srážek

Tlak: 1008.2 hPa

Victoria

21.04.2018 - 14:00

RainNorthwest, Fresh breeze, 8.9 m/s27°C

1.2 mm srážek

Tlak: 1008.6 hPa

Předpověď počasí na yr.no.