Jste zde

Domů » Neobývané

Round Island

Neobývané Vnitřní ostrovy, 1.část

Félicité

Rozloha: 2,68 km²

Ostrov Félicité se rozkládá ve vzdálenosti 4 kilometrů od sousedního ostrova La Digue, v blízkosti ostrovů Sisters Islands, Marianne a Ile Cocos.

Rozloha ho řadí na 6. místo, co do velikosti mezi Vnitřními (žulovými) ostrovy.

Jeho velkou část tvoří Ramos National Park.

Tento idylický a malebný ostrůvek je dnes využíván jako prázdninový resort, ale až do 70. let minulého století byl jednou velkou kokosovou plantáží, na které pracovalo zhruba 50 zaměstnanců.

Round Island

Seychelly - pohled na ostrov Round Island a Praslin

Přímo na korálovém útesu, u vstupu do Baie Ste Anne, se rozkládá malebný ostrov Round Island. Seychelský ostrůvek patří ke skupině vnitřních ostrovů, má rozlohu 0,193 km2. Toto malé území disponuje sice jen několika krásnými plážemi, ale zato moře nabízí fantastické možnosti při potápění a plavání se šnorchlem.

Ostrov Round Island

Seychelly - část ostrova Round

Vnitřní ostrov Round Island o rozloze 0,018 km² se nachází v mořském parku Ste Anne. Díky nádherným plážím a malým zátokám je úžasným místem ke koupání. Klidným tempem ostrov obejdete zhruba za 15 minut.
Až do roku 1942 ostrov sloužil jako útočiště pro malomocné ženy. Ale v současnosti se zde plánuje výstavba nového ubytovacího komplexu s několika chatkami, s přístupem na soukromou pláž.

Round Island (Praslin)

Seychelský ostrov Round Island - pobřeží

Vnitřní ostrov Round Island (Praslin) o rozloze 0,193 km² se nachází přímo na korálovém útesu u Zátoky svaté Anny. Jméno ostrova je odvozeno od jeho kulatého tvaru.
Round Island je známý bujnou vegetací. Dříve zde rostla i palma coco de mer, ale později byly palmy pokáceny a nahradily je kokosové plantáže. Zdejší kokosové ořechy byly považovány za velmi kvalitní.
Moc pláží tu nenajdete, zato moře nabízí fantastické možnosti potápění. Potápěčům se zde otvírá zcela nový svět: v moři mezi útesy mohou spatřit i žraloka nebo papouškové ryby.

Grand Anse Praslin

21.07.2018 - 15:00

CloudySouth-southeast, Moderate breeze, 7.4 m/s24°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.5 hPa

Takamaka

21.07.2018 - 18:00

Partly cloudySoutheast, Moderate breeze, 7.7 m/s24°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.2 hPa

Victoria

21.07.2018 - 15:00

Partly cloudySoutheast, Fresh breeze, 8.1 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.