Jste zde

Domů

Mahé

Zážitky v přírodě, 2. část

Seychelský ostrov Denis se západem Slunce
Autor: ChodHound

Na ostrově žijí chráněné želvy obrovské, které byly dovezeny z Aldabry. Ostrov je pro turisty zajímavý ale i díky rozmanitému ptactvu. Z Praslinu se pořádají na Curieuse jednodenní výlety lodí. Roku 1744 byl ostrov objeven Lazarem Picaultem a pojmenován byl po jedné z objevitelských lodí, Schoner de Curiese. Roku 1827 učinila mauricijská vláda z ostrova útočiště pro malomocné.

Denis Island

Anse aux Pins

Anse aux Pins je jedním z 25 správních obvodů na souostroví Seychely. Svou velikostí 2 km2 a přibližně 3600 obyvateli patří mezi malé, hustě osídlené okresy na východní straně ostrova Mahé. Nachází se jižně od letiště a je sídlem mnoha firem. Obvod je pojmenovaný po přesličníkovitých stromech, které jsou podobné borovicím piniím, a rostou v zátoce (francouzsky Anse).

Vydejte se na ostrov Mahé, 2. část

Seychelský ostrov Mahé s vodopádem

Do chladivých dešťových pralesů, kde velké stromy lemují horské převisy, se můžete vydat po více či méně příkrých turistických stezkách. Seychelský ostrov Mahé však nabízí plno dalších přírodních skvostů.

Na severovýchodě u přístavu Port Glaud se nachází rozlehlý mangrovníkový les. V moři poblíž města Victoria je zase Mořský národní park sv. Anny. Nádherné, často velmi osamělé zátoky podél pobřeží vybízejí ke koupání, šnorchlování nebo k obyčejnému lenošení.

Vydejte se na ostrov Mahé, 1. část

Mahé a mezinárodní letiště

Největším ostrovem seychelského souostroví je Mahé, kde se také nachází hlavní město Victoria. To patří k nejmenším hlavním městům světa. Působí až ospalým dojmem, ale přitom přitom z něj vyzařuje neskonalý půvab a to hlavně díky mnoha krásným a z části velmi dobře zachovaným stavbám z období kolonialismu.

Port Glaud

Mahé - Port Glaud

Port Glaud je jedním ze správních obvodů Seychelské republiky. Rozkládá se na ploše 25 km2 a je tak největším obvodem na ostrově Mahé. Velkou část území zaujímá největší hora všech ostrovů, Morne Seychellois, která je vysoká 905 metrů. Tato zalesněná oblast je součástí národního parku a je neobydlená.

Poznejte město Victoria

Seychelly - Victoria
Autor: kjtittle84

Ačkoliv je Victoria jedno z nejmenších hlavních měst na světě, vyzařuje z něj obrovské kouzlo, a to nejen díky přátelským lidem, kteří zde žijí. Je opravdu radostí bloumat uličkami Victorie a nechat na sebe působit kreolský půvab. Všechna důležitá místa se nacházejí blízko sebe. Ve Victorii se tedy nemusíte bát, že budete dlouho chodit ulicemi pod žhnoucím sluncem. Například z autobusového nádraží na trh dojdete během pěti minut.

Stránky

Grand Anse Praslin

20.06.2018 - 04:00

RainSoutheast, Gentle breeze, 5.0 m/s24°C

1.3 mm srážek

Tlak: 1012.2 hPa

Takamaka

20.06.2018 - 04:00

RainSouth-southeast, Moderate breeze, 5.5 m/s23°C

1.0 mm srážek

Tlak: 1012.2 hPa

Victoria

20.06.2018 - 04:00

Heavy rainSouth-southeast, Moderate breeze, 5.6 m/s25°C

2.1 mm srážek

Tlak: 1012.2 hPa

Předpověď počasí na yr.no.