Jste zde

Domů

Vnější skupiny

Aldabra

Seychely a želva obrovská
Autor: D-Stanley

Souostroví Aldabry se rozkládá v jižní části Indického oceánu, asi 360 km severně od Madagaskaru.

Řadí se k tzv. Vnějším Seychelám, a patří k němu stejnojmenný atol Aldabra, dále atol Cosmoledo a ostrůvky Astove a Assomption.

Od hlavních ostrovů Seychel, Mahé a Praslin (tzv. Vnitřní ostrovy), je vzdálené více než 1000 km.

Zážitky v přírodě, 2. část

Seychelský ostrov Denis se západem Slunce
Autor: ChodHound

Na ostrově žijí chráněné želvy obrovské, které byly dovezeny z Aldabry. Ostrov je pro turisty zajímavý ale i díky rozmanitému ptactvu. Z Praslinu se pořádají na Curieuse jednodenní výlety lodí. Roku 1744 byl ostrov objeven Lazarem Picaultem a pojmenován byl po jedné z objevitelských lodí, Schoner de Curiese. Roku 1827 učinila mauricijská vláda z ostrova útočiště pro malomocné.

Denis Island

Zážitky v přírodě, 1. část

Malý seychelský ostrov Curieuse

Aldabra

Jeden z největších korálových ostrovů souostroví Seychely na světě bývá označován jako živé přírodovědné muzeum. Kromě několika lidí, kteří na Aldabře žijí kvůli ochraně přírody, je ostrov neobydlen. Je možné vydat se sem na jednodenní výlet, ale Aldabra je zajímavá spíše pro přírodovědce, kteří se chtějí dozvědět více informací o želvách obrovských nebo vzácných druzích ptactva.

Amirantes

Vnější ostrovy (Outer Islands)

Seychelly - část souostroví Aldabra

Vnější ostrovy (známé také jako Zil Elwannyen Sesel) jsou atoly a ostrůvky mimo hlavní seychelské ostrovy. Jsou korálového původu na rozdíl od Vnějších ostrovů (Inner Islands), které mají žulový základ (kromě ostrovů Denis Island a Bird Island na severovýchodě). Vnější ostrovy se nacházejí až 1150 km daleko od hlavního ostrova Mahé.

Atol Saint Joseph

Pohled na atol Saint Joseph, Seychely

Neobydlený atol Saint Joseph patří k seychelskému souostroví Amirantes z Vnější skupiny ostrovů. Od hlavního ostrova Mahé je vzdálen 250 km. Oválný atol je zhruba 7 km dlouhý a 4,4 km široký a zaujímá rozlohu 22,53 km². Z toho 4,8 km² zaujímá laguna a 1,39 km² ostrůvky, zbytek patří korálovému útesu a písčinám. Atol se skládá z ostrůvků St. Joseph, Ressource, Fouquet, Ile Varres, Petit Carcassaye, Grand Carcassaye, Benjamin, Bank Ferrari, Chien, Bank de Sable, Bank Cocos, Ile Palm a Pelican.

Atol Providence

Seychelly - korálový ostrov Saint-Pierre

Atol Providence patří k seychelskému souostroví Farquhar. Od hlavního ostrova Mahé je vzdálen přes 700 km. Má rozlohu 3,95 km² (včetně všech lagun 200 km²) a žije zde necelá desítka obyvatel.

Stránky

Grand Anse Praslin

20.06.2018 - 04:00

RainSoutheast, Gentle breeze, 5.0 m/s24°C

1.3 mm srážek

Tlak: 1012.2 hPa

Takamaka

20.06.2018 - 04:00

RainSouth-southeast, Moderate breeze, 5.5 m/s23°C

1.0 mm srážek

Tlak: 1012.2 hPa

Victoria

20.06.2018 - 04:00

Heavy rainSouth-southeast, Moderate breeze, 5.6 m/s25°C

2.1 mm srážek

Tlak: 1012.2 hPa

Předpověď počasí na yr.no.