Jste zde

Domů

Turistické zajímavosti

Aldabra

Seychely a želva obrovská
Autor: D-Stanley

Souostroví Aldabry se rozkládá v jižní části Indického oceánu, asi 360 km severně od Madagaskaru.

Řadí se k tzv. Vnějším Seychelám, a patří k němu stejnojmenný atol Aldabra, dále atol Cosmoledo a ostrůvky Astove a Assomption.

Od hlavních ostrovů Seychel, Mahé a Praslin (tzv. Vnitřní ostrovy), je vzdálené více než 1000 km.

Svatba

Seychely a jedna z romantických pláží
Autor: jmhullot

Uzavřít sňatek na souostroví Seychely je snem mnoha zamilovaných párů. Kdo ale chce takovýto obřad zažít na vlastní kůži, nemůže v žádném případě počítat s tím, že to bude jednoduché.

Je k tomu zapotřebí celá řada dokumentů přeložených i do angličtiny a úředně ověřených. Některé agentury se vysloveně specializují na tyto služby a jsou schopny se postarat v podstatě o cokoliv.

Životní úroveň

Anse Royale na seychelské ostrově Mahé
Autor: jmhullot

Pokud se budete bavit se Seychelany, zjistíte, že jsou nespokojení s hospodářskou situací země. Jejich nespokojenost je z velké části způsobena také tím, že nedovedou správně odhadnout finanční možnosti průměrného cizince.

Většinou znají pouze turisty, kteří si mohou dovolit luxusní dovolenou v drahém seychelském hotelu. Z toho pak vyvodí, jaká životní úroveň je v zemi, z níž tito návštěvníci pocházejí. Neuznávají, že cestovatel, který přijede na Seychely, může pobírat i průměrný plat.

Hospodářský a sociální systém, 3. část

Část seychelského ostrova Mahé
Autor: arwcheek

Výsledkem tohoto rozvoje je stát, který ještě nedostál vysokým nárokům na právní stát západoevropského ražení. Změna v nezávislý právní systém, v němž tisk nepotřebuje cenzuru, však již viditelná je. Parlamentní i neparlamentní strany změnu neustále požadují.

Přerod v parlamentní demokracii z roku 1993 nepřinesl souostroví Seychely vytoužené peníze ze západních států, neboť životní úroveň průměrného Seychelana se hodně zvýšila, a tak mnoho projektů už nemuselo být financováno ze zahraničních zdrojů.

Nedostatek deviz

Koření

Ostrov La Réunion - vanilková plantáž

Vanilka

Uměle vysazovaná vanilka je druh orchideje, která byla dovezena ze Střední Ameriky, kde roste v mnoha zemích. Největším světovým vývozcem vanilky je dnes Madagaskar. Velké vanilkové plantáže najdete rovněž na ostrově La Réunion.

Seychely naopak mohou vyvážet jen velmi málo vanilky, protože choroba zničila většinu vanilkových plantáží na ostrovech. Na všech Žulových ostrovech však můžete spatřit divoce rostoucí vanilku.

Hospodářský a sociální systém, 2. část

Ceny surovin, které Seychelané prodávali na mezinárodním trhu, celosvětově poklesly. Ceny výrobků, které musí ostrované dovážet i dnes, stále stoupaly. Londýn musel Seychely i nadále finančně podporovat. Na ostrovy byli vysláni odborníci z Anglie, aby podpořili seychelské zemědělství a rybářství. Situace se tak již brzy zlepšila.

Stránky

Grand Anse Praslin

27.05.2017 - 03:00

Heavy rain showersEast-southeast, Moderate breeze, 6.7 m/s25°C

3.0 mm srážek

Tlak: 1010.3 hPa

Takamaka

27.05.2017 - 03:00

Heavy rain showersEast-southeast, Moderate breeze, 7.1 m/s25°C

3.3 mm srážek

Tlak: 1010.5 hPa

Victoria

27.05.2017 - 02:00

Heavy rain showersEast-southeast, Moderate breeze, 7.0 m/s26°C

3.6 mm srážek

Tlak: 1011.0 hPa

Předpověď počasí na yr.no.