Jste zde

Domů

Praslin

Zážitky v přírodě, 2. část

Seychelský ostrov Denis se západem Slunce
Autor: ChodHound

Na ostrově žijí chráněné želvy obrovské, které byly dovezeny z Aldabry. Ostrov je pro turisty zajímavý ale i díky rozmanitému ptactvu. Z Praslinu se pořádají na Curieuse jednodenní výlety lodí. Roku 1744 byl ostrov objeven Lazarem Picaultem a pojmenován byl po jedné z objevitelských lodí, Schoner de Curiese. Roku 1827 učinila mauricijská vláda z ostrova útočiště pro malomocné.

Denis Island

Žulové ostrovy, 2. část

Cesta údolím Vallé de Mai
Autor: Vallé de Mai

Na druhý největší seychelský ostrov Praslin doletíte z Mahé letadlem za 15 minut, cesta lodí trvá hodinu. Povrch ostrova je pokryt tropickým pralesem a jistě potěší milovníky přírody. Především Májové údolí (Vallé de Mai), kde se daří tropickým rostlinám a živočichům. Voní zde vanilka, rostou zde kokosové ořechy coco de mer a své písně zpívají vzácní ptáci. Autobus vás doveze do všech koutů ostrova, přičemž poznáte i místní obyvatele.

Baie Sainte Anne

Praslin - pláže Anse Lazio
Autor: graeme_wood

Správní obvod Baie Saint Anne je jedním z celkem 25 na Seychelách a nachází se na ostrově Praslin. Rozkládá se na ploše 25 km2 a je tak jedním z největších obvodů celé republiky. V Baie Sainte Anne žije téměř 4 000 obyvatel a patří k němu ještě okolní ostrovy Curieuse, Round Island, Chauve Souris, St. Pierre a 27,3 ha velký ostrov Eve Island, který byl uměle vytvořen. Důležitými městy jsou přístav Baie Sainte Anne, a turistické středisko a sídlo správy celého obvodu Anse Volbert.

Grand Anse Praslin

Správní obvod Grand Anse Praslin je jedním z 25 na seychelských ostrovech, někdy se zkráceně označuje Grand’ Anse. Nachází se na jihu ostrova Praslin, rozkládá se na ploše pouhých 14 km2, ale je velmi hustě obydlen. K obvodu patří ještě ostrovy na jihozápadě Cousin a Cousine.

Tento správní obvod je pojmenován po velkém zálivu (francouzsky Grande Anse), který se nachází na jihu ostrova. Protože je úředním jazykem na ostrovech kreolština (vychází z francouzštiny), která byla uzákoněna teprve před dvaceti lety, lze se setkat s různými pojmenováními obvodu i osady.

Praslin a Vallée de Mai, 2. část

Vallée de Mai a zelený gekon

Většina návštěvníků ani nezná rostliny, které spatří v národním parku Vallée de Mai podél cestiček. Zvláštností pralesa jsou různé druhy palem, které vyrůstají z tzv. opěrných kořenů. Kromě toho najdete na všech místech epifyty - rostliny, které rostou na jiných rostlinách.

Praslin a Vallée de Mai, 1. část

Praslin a rezervace Vallée de Mai

Původní, takřka nedotčený les, který kdysi pokrýval celý ostrov Praslin a ještě dříve pevninu Gondwanu, najdete ještě dnes v národním parku Vallée de Mai (Májové údolí). Jelikož je jeho příroda opravdu jedinečná, bylo údolí v roce 1983 zařazeno na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Přímo u vstupu najdete turistické centrum, kde si zdarma do skříněk můžete schovat věci, která si nechcete vzít s sebou do pralesa.

Stránky

Grand Anse Praslin

21.04.2018 - 15:00

CloudyNorthwest, Fresh breeze, 8.6 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1008.3 hPa

Takamaka

21.04.2018 - 15:00

Light rainNorthwest, Fresh breeze, 9.0 m/s26°C

0.5 mm srážek

Tlak: 1008.2 hPa

Victoria

21.04.2018 - 14:00

RainNorthwest, Fresh breeze, 8.9 m/s27°C

1.2 mm srážek

Tlak: 1008.6 hPa

Předpověď počasí na yr.no.