Jste zde

Domů

Obývané

Bird Island a fauna

Seychelský ostrov Bird Island

Pokud svou pozornost na seychelském ostrově Bird Island věnujete pouze a jen ptactvu, ochudíte se o mimořádně bohatou přírodní říši. Ostrov je domovem mnoha krásných rostlin, pod kterými pobíhají ještěři scinkové (mabuya seychellensis) a zářivě zelené ještěrky gekoni (phelsuma ssp.).

Zážitky v přírodě, 2. část

Seychelský ostrov Denis se západem Slunce
Autor: ChodHound

Na ostrově žijí chráněné želvy obrovské, které byly dovezeny z Aldabry. Ostrov je pro turisty zajímavý ale i díky rozmanitému ptactvu. Z Praslinu se pořádají na Curieuse jednodenní výlety lodí. Roku 1744 byl ostrov objeven Lazarem Picaultem a pojmenován byl po jedné z objevitelských lodí, Schoner de Curiese. Roku 1827 učinila mauricijská vláda z ostrova útočiště pro malomocné.

Denis Island

Zážitky v přírodě, 1. část

Malý seychelský ostrov Curieuse

Aldabra

Jeden z největších korálových ostrovů souostroví Seychely na světě bývá označován jako živé přírodovědné muzeum. Kromě několika lidí, kteří na Aldabře žijí kvůli ochraně přírody, je ostrov neobydlen. Je možné vydat se sem na jednodenní výlet, ale Aldabra je zajímavá spíše pro přírodovědce, kteří se chtějí dozvědět více informací o želvách obrovských nebo vzácných druzích ptactva.

Amirantes

Žulové ostrovy, 2. část

Cesta údolím Vallé de Mai
Autor: Vallé de Mai

Na druhý největší seychelský ostrov Praslin doletíte z Mahé letadlem za 15 minut, cesta lodí trvá hodinu. Povrch ostrova je pokryt tropickým pralesem a jistě potěší milovníky přírody. Především Májové údolí (Vallé de Mai), kde se daří tropickým rostlinám a živočichům. Voní zde vanilka, rostou zde kokosové ořechy coco de mer a své písně zpívají vzácní ptáci. Autobus vás doveze do všech koutů ostrova, přičemž poznáte i místní obyvatele.

Bird Island a ptactvo, 3. část

Seychelský ostrov Bird Island a nody bělostný

Pokud se stanete svědkem toho, že ptáče spadne, měli byste ho opatrně zvednout a posadit zpět na větev, i když se neustále tvrdí, že by se člověk neměl dotýkat volně žijících zvířat. Nebojte se! Rodiče ptáče přijmou, i když na něj sáhl člověk. Na zemi by bylo úplně ztracené, ale na větvi opět dostane potravu.

Bird Island a ptactvo, 2. část

Seychelský ostrov Bird Island s nodym tenkozobý

Na keřích, na stromech a na zemi hnízdí nodyové (rybákovití). Na Bird Islandu hnízdí také nody tenkozobý (anous tenuirostris). Oba druhy poznáte podle výrazně ohraničené korunky, nody tenkozobý je ale o něco drobnější než jeho příbuzný. Oba druhy byly pojmenovány podle zvláštního způsobu, kterým si namlouvají partnera. V té době sameček i samička charakteristickým způsobem kývají hlavičkou.

Stránky

Grand Anse Praslin

20.06.2018 - 04:00

RainSoutheast, Gentle breeze, 5.0 m/s24°C

1.3 mm srážek

Tlak: 1012.2 hPa

Takamaka

20.06.2018 - 04:00

RainSouth-southeast, Moderate breeze, 5.5 m/s23°C

1.0 mm srážek

Tlak: 1012.2 hPa

Victoria

20.06.2018 - 04:00

Heavy rainSouth-southeast, Moderate breeze, 5.6 m/s25°C

2.1 mm srážek

Tlak: 1012.2 hPa

Předpověď počasí na yr.no.