Jste zde

Domů

Potápění

Sportovní aktivity, 2. část

Seychely a potápění
Autor: sky#walker

Kvůli pěší turistice a chození po horách se na Seychely určitě nejezdí, ale určitě byste mnohé propásli, kdybyste si to aspoň jednu nevyzkoušeli. Jedinečnou místní přírodu a krajinu totiž nejlépe poznáte, když budete chodit pěšky. Cest je hodně a nemusíte je složitě hledat. Turistická centrála vyznačila mnoho cest a opatřila je informačními tabulemi.

Ptačí ostrov Bird Island, 2. část

Bird Island - jeden z bungalovů
Autor: Scarygami

Díky promyšlenému stavebnímu způsobu si 25 bungalovů na Bird Islandu vystačí bez klimatizace. Střechy se základními zdmi spojuje pouze několik opěrných pilířů, tudíž v bungalovech neustále fouká chladivý větřík. Přes to všechno se nemusíte bát nočních útoků komárů, jelikož přes postele můžete přehodit sítě.

Round Island

Seychelly - pohled na ostrov Round Island a Praslin

Přímo na korálovém útesu, u vstupu do Baie Ste Anne, se rozkládá malebný ostrov Round Island. Seychelský ostrůvek patří ke skupině vnitřních ostrovů, má rozlohu 0,193 km2. Toto malé území disponuje sice jen několika krásnými plážemi, ale zato moře nabízí fantastické možnosti při potápění a plavání se šnorchlem.

Mahé - Petite Anse (Anse la liberté)

Mahé - zátoka Petite Anse
Autor: travelplanet

Tajným tipem mezi zátokami na jihu seychelského hlavního ostrova Mahé je Petite Anse (Anse la liberté). Z hotelu Anse Soleil Resort dojdete na překrásnou pláž přibližně za půl hodiny po lesní stezce. Komu se nechce jít na pláž pěšky, má ovšem smůlu. Jet můžete jen malou část cesty, zbývající část tvoří vyšlapaná cestička, která vede hustým porostem. Mělkou zátoku lemují dva výběžky pevniny se strmými žulovými skalami. Petite Anse je jedním z nejvíce fotografovaných míst na celých Seychelách.

La Digue - zátoka Anse Source ďArgent

Seychelly - zátoka Anse Source ďArgent
Autor: cargarc2

Idylka jako z pohlednice se nabídne každému, kdo se zastaví v krásné zátoce Anse Source ďArgent. Z neuvěřitelně jemného, bílého písku, který vypadá jako pudr, vyrůstají růžové a šedé žulové skály, které vítr s deštěm zbrousily do zaoblených tvarů.

La Digue - zátoka Anse Sévère

La Digue - zátoka Anse Sévère

Vydáte-li se z obce La Passe na ostrově La Digue na sever, za pár minut dojdete k dalšímu okouzlujícímu místu, kterým je zátoka Anse Sévère. Písečnou pláž lemují stromy takamaka. Žulové skály, které se objevují v jiných seychelských zátokách, tady ale nenajdete. Vlny zde bývají o něco vyšší než na jiných místech ostrova.

Stránky