Jste zde

Domů

La Digue

Zážitky v přírodě, 2. část

Seychelský ostrov Denis se západem Slunce
Autor: ChodHound

Na ostrově žijí chráněné želvy obrovské, které byly dovezeny z Aldabry. Ostrov je pro turisty zajímavý ale i díky rozmanitému ptactvu. Z Praslinu se pořádají na Curieuse jednodenní výlety lodí. Roku 1744 byl ostrov objeven Lazarem Picaultem a pojmenován byl po jedné z objevitelských lodí, Schoner de Curiese. Roku 1827 učinila mauricijská vláda z ostrova útočiště pro malomocné.

Denis Island

La Digue, 2. část

La Digue
Autor: Teorem

Hospodářství a doprava

Tradičními hospodářskými obory jsou stavba lodí, rybářství, pěstování vanilky, výroba a zpracování kopry. Ještě v roce 1976 zde neexistovaly žádné zpevněné silnice a stál zde pouze jediný hotel. Dnes je cestovní ruch dalším, velmi důležitým zdrojem příjmů.

Nenajdete zde ale žádné velké hotelové komplexy jako na Praslinu nebo Mahé. Ubytovat se můžete v mnoha půvabných penzionech nebo apartmánech, které jsou upřednostňovány turisty hledající rodinnou atmosféru. Ale i na ostrově La Digue je k dispozici typický seychelský luxus na nejvyšší úrovni.

La Digue, 1. část

La Digue
Autor: Teorem

Jeden z nejklidnějších ostrovů Seychelského souostroví je La Digue. Většina návštěvníků, kteří hledají především klid, si tady skutečně přijdou na své, všude tu panuje klid a samota. Budete se tady cítit, jako byste se posunuli v čase směrem zpět, můžete tu s přírodou splynout v jakési dokonalé harmonii. Kolem 20 aut, která po ostrově jezdí, klid vůbec neruší.

Je nejmenším obydleným ostrovem souostroví Seychely, rozlohou zaujímá necelých 10 km2 a žije na něm kolem 2 tisíc obyvatel, kteří se nazývají "Diguois".

Geografie

Ostrov La Digue od A do Zet, 2. část

Většina obyvatel seychelského ostrova La Digue žije v jeho západní části, kde se v korálovém pásu nachází širší mezera a je zde tak možný přístup na otevřené moře. Tady se také nachází přístav a hlavní osada ostrova La Passe. La Passe je v podstatě jediným větším sídlem s kompletní infrastrukturou na ostrově. Jih a východ ostrova je neobydlen.

Ostrov La Digue od A do Zet, 1. část

La Digue je nejmenším ze tří hlavních obydlených ostrovů seychelského souostroví. Je velký pouze 9,81 km2 a žije zde asi 2 200 obyvatel, kteří si říkají "Diguois". Oblíbeným turistickým cílem je nádherná pláž Anse Source d’ Argent, kde se také nacházejí úžasné žulové formace.
La Digue je zároveň hlavním ostrovem správního obvodu La Digue and Inner Islands, jednoho ze seychelských "okresů", jehož součástí je i dvakrát tak větší ostrov Silhouette a ještě další ostrovy.

Historie ostrova La Digue

Seychelly - La Digue
Autor: Teorem

Seychelský ostrov La Digue byl objeven v roce 1744 francouzským mořeplavcem Lazarem Picaultem, který ho pojmenoval jako "Isle Rouge" (Červený ostrov). Později oblast ještě důkladněji prozkoumal francouzský námořní důstojník Marion Dufresne, který objevil celé souostroví. V roce 1768 ostrov přejmenoval podle jedné z jeho lodí na La Digue.

12. března 1771 převzal důstojník z lodi Heure du Berger, Charles Oger, ostrov do francouzské nadvlády. Když byly Seychelské ostrovy poprvé dobyty Angličany v roce 1794, byl La Digue ještě neobydlený.

Stránky