Jste zde

Domů » Vnější skupiny

Amirantes

Zážitky v přírodě, 1. část

Malý seychelský ostrov Curieuse

Aldabra

Jeden z největších korálových ostrovů souostroví Seychely na světě bývá označován jako živé přírodovědné muzeum. Kromě několika lidí, kteří na Aldabře žijí kvůli ochraně přírody, je ostrov neobydlen. Je možné vydat se sem na jednodenní výlet, ale Aldabra je zajímavá spíše pro přírodovědce, kteří se chtějí dozvědět více informací o želvách obrovských nebo vzácných druzích ptactva.

Amirantes

Atol Saint Joseph

Pohled na atol Saint Joseph, Seychely

Neobydlený atol Saint Joseph patří k seychelskému souostroví Amirantes z Vnější skupiny ostrovů. Od hlavního ostrova Mahé je vzdálen 250 km. Oválný atol je zhruba 7 km dlouhý a 4,4 km široký a zaujímá rozlohu 22,53 km². Z toho 4,8 km² zaujímá laguna a 1,39 km² ostrůvky, zbytek patří korálovému útesu a písčinám. Atol se skládá z ostrůvků St. Joseph, Ressource, Fouquet, Ile Varres, Petit Carcassaye, Grand Carcassaye, Benjamin, Bank Ferrari, Chien, Bank de Sable, Bank Cocos, Ile Palm a Pelican.

Atol Poivre

Atol Poivre, Seychely

Atol Poivre patří k seychelskému Vnějšímu souostroví Amirantes. Od hlavního ostrova Mahé je vzdálen 270 km a od sousedního ostrova Desroches směrem na jihozápad asi 40 km. Žije zde necelá desítka obyvatel a má rozlohu 2,48 km² (některé zdroje uvádí 2,66 km²). Tvoří ho 3 ostrovy - jediný obydlený Poivre (1,1 km²), Ile de Sud (1,356 km²) a jeden malý ostrůvek Florentin (0,024 km²). Jsou odděleny lagunou a na každém z nich najdete odlišnou faunu a flóru.

African Banks

Seychely, Mahé

African Banks patří k seychelskému souostroví Amirantes, leží v jejich severní části. Od hlavního ostrova Mahé jsou vzdáleny 235 km a rozlohou zaujímají 0,3 km².
African Banks se skládají vlastně ze dvou ostrůvků: severního a jižního. Ostrůvky jsou ploché a dosahují jen do výšky 3 m.n.m. Písečné, neobydlené ostrovy obklopuje moře bohaté na ryby (makrely, tuňáci, žraloci).

Ostrov D’Arros

Seychelský ostrůvek D’Arros

Ostrov D’Arros patří k seychelskému souostroví Amirantes. Od hlavního ostrova Mahé je vzdálen asi 250 km. Ostrov leží pouze 2 km západně od severní části atolu St. Joseph, ale je samostatnou geografickou jednotkou, oddělenou 60 až 62 m hlubokým a 1,1 km širokým „kanálem“. Je to korálový ostrůvek oválného tvaru, 2 km dlouhý a téměř 1 km metrů široký, nepřesahující výšku 3 metry.

Ostrov Remire

Seychelly - ostrov Remire

Ostrov Remire náleží k seychelskému souostroví Amirantes, má rozlohu 0,027 km² a žije zde kolem jedné desítky obyvatel. Od hlavního ostrova Mahé je vzdálen asi 250 km. Leží přibližně v polovině cesty mezi ostrovy African Banks (25 km na sever) a ostrovem D'Arros (31 km na jih). Ostrůvek je také známý pod názvem Eagle Island podle lodi "Eagle", která zde zakotvila v roce 1771 pod velením Chevaliera de la Biollière. Původ jeho francouzské jména Remire není znám.

Stránky