Jste zde

Domů » Obývané

Bird Island

Bird Island a fauna

Seychelský ostrov Bird Island

Pokud svou pozornost na seychelském ostrově Bird Island věnujete pouze a jen ptactvu, ochudíte se o mimořádně bohatou přírodní říši. Ostrov je domovem mnoha krásných rostlin, pod kterými pobíhají ještěři scinkové (mabuya seychellensis) a zářivě zelené ještěrky gekoni (phelsuma ssp.).

Zážitky v přírodě, 1. část

Malý seychelský ostrov Curieuse

Aldabra

Jeden z největších korálových ostrovů souostroví Seychely na světě bývá označován jako živé přírodovědné muzeum. Kromě několika lidí, kteří na Aldabře žijí kvůli ochraně přírody, je ostrov neobydlen. Je možné vydat se sem na jednodenní výlet, ale Aldabra je zajímavá spíše pro přírodovědce, kteří se chtějí dozvědět více informací o želvách obrovských nebo vzácných druzích ptactva.

Amirantes

Bird Island a ptactvo, 3. část

Seychelský ostrov Bird Island a nody bělostný

Pokud se stanete svědkem toho, že ptáče spadne, měli byste ho opatrně zvednout a posadit zpět na větev, i když se neustále tvrdí, že by se člověk neměl dotýkat volně žijících zvířat. Nebojte se! Rodiče ptáče přijmou, i když na něj sáhl člověk. Na zemi by bylo úplně ztracené, ale na větvi opět dostane potravu.

Bird Island a ptactvo, 2. část

Seychelský ostrov Bird Island s nodym tenkozobý

Na keřích, na stromech a na zemi hnízdí nodyové (rybákovití). Na Bird Islandu hnízdí také nody tenkozobý (anous tenuirostris). Oba druhy poznáte podle výrazně ohraničené korunky, nody tenkozobý je ale o něco drobnější než jeho příbuzný. Oba druhy byly pojmenovány podle zvláštního způsobu, kterým si namlouvají partnera. V té době sameček i samička charakteristickým způsobem kývají hlavičkou.

Ptačí ostrov Bird Island, 2. část

Bird Island - jeden z bungalovů
Autor: Scarygami

Díky promyšlenému stavebnímu způsobu si 25 bungalovů na Bird Islandu vystačí bez klimatizace. Střechy se základními zdmi spojuje pouze několik opěrných pilířů, tudíž v bungalovech neustále fouká chladivý větřík. Přes to všechno se nemusíte bát nočních útoků komárů, jelikož přes postele můžete přehodit sítě.

Bird Island a ptactvo, 1. část

Seychelský ostrov Bird Island s rybákem černohřbetým

Milovníkům ptáků se bude na seychelském ostrově Bird Island určitě líbit. Mořští ptáci se tu líhnou během celého roku, u rybáků černohřbetých trvá doba rozmnožování od dubna do října. Je opravdu nepopsatelný zážitek spatřit tyto ptáky. Stovky rybáků krouží v hejnech nad pláží poblíž svých hnízdišť, jejich křik vás tak na mnoha místech pláže úplně ohluší.

Stránky